O mně

V době „covidové“, kdy jsme kulturu potřebovali nejvíce, pracoval Marek v lékárnách a v nemocnici, aby pomohl těm, kteří to potřebovali.

V roce 2021 byl Marek pozván jako lektor vyučovat na Klarinetových kurzech v Domažlicích po boku Ludmily Peterkové a vystoupil na hudebním festivalu v Káhiře. V roce 2019 vystoupil ve Washingtonu D.C., kde měl tu čest zahrát při oslavách 30. výročí Sametové revoluce a téhož roku vystoupil se členy Karajan Akademie Berlínské filharmonie v Berlíně. V roce 2018 vystoupil s Orchestre de Paris a Ensemble Intercontemporain v Pařížské filharmonii pod taktovkou Daniela Hardinga, Matthiase Pintschera a Sakari Oramo. Ve stejném roce se stal členem uskupení Ensemble ECCE (Ensemble dočasné kolektivní tvorby), který je zaštítěn IRCAM (Institutem pro tvorbu moderní hudby), který existuje jako jediný na světě v Paříži. Dále byl pozván na svůj sólový debut v rámci festivalu Pražské jaro, který proběhl v květnu 2017 v pražském Rudolfinu. Spolupracoval se sólistkou Evou Garajovou při nahrávání alba pro ArcoDiva a zároveň byl pozván k natáčení sólového alba Philippa Berroda. Vystoupil na mnoha hudebních festivalech v tuzemsku i v zahraničí a sólově hrál s předními českými orchestry, jako např. Česká filharmonie.

Absolvoval Pražskou konzervatoř, Conservatoire à Rayonnement Régional de Paris a v současné době ukončuje svá studia na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris.

Životopis Fotografie ZIP